22
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile İşverenlere Getirilen Yükümlülükler ve Diğer Konular ile ilgili olarak Bakanlıkça Yetkilendirilen ve Odamız Üyesi Olan İLGİ ORTAK SAĞLIK ve GÜVENLİK BİRİMİ Yetkilisi Dr.Ercan ÖZMEN Tarafından Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri İşadamlarına ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlere Bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.


[Devamını oku...]

15
İŞ GÜVENLİĞİ

İŞYERLERİMİZ ARTIK DAHA GÜVENLİ OLACAK

Çalışma hayatında İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili hususlar 4857 sayılı İş Kanununda ve bu kanuna göre çıkarılmış olan yönetmeliklerde, diğer taraftan 1974 yılında çıkarılan İşçi sağlığı ve İş güvenliği tüzüğü ve bu tüzüğe dayanılarak çıkarılmış yönetmelikler de yer almakta idi. İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin günümüze kadar çıkarılmış bir kanun bulunmamaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bu husustaki eksiklikleri göz önüne alarak yaptığı çalışmalar neticesinde, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği, Kanunu 30 Haziran 2012 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmıştır

[Devamını oku...]

07
FIRINCILAR DİKKAT !

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Yıldırım Baydar, yayınlanan tebliğ doğrultusunda fırıncılar ve ilgili personellere hijyen eğitiminin zorunlu hale geldiğini, bu kapsamda Silifke’de 12 Şubat 2013 Salı Günü Saat 13:30’da yapılacak Sertifika Eğitimlerine katılmaları için işletmecilerin hassasiyet göstermelerinin önemli olduğunu vurguladı.

[Devamını oku...]

05
Silifke’de ‘Müşteri-Çalışan İlişkileri’ konulu panel yapıldı

Mersin Üniversitesi Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Müşteri ve Çalışan İlişkileri’ konulu panele yoğun katılım gerçekleşti.

[Devamını oku...]

28
Silifke’de “Demokratik Yerel Yönetim Hareketleri” Paneli yapıldı

MERSİN’in Silifke İlçesi’nde Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksekokulu ve Silifke Belediyesi tarafından “Demokratik Yerel Yönetim Hareketleri” konulu 2. Yerel Yönetimler Paneli düzenlendi.

[Devamını oku...]

21
TEKNOGİRİŞİM SERMAYESİ DESTEK PROGRAMI

Ülkeyi gerçek zenginliğe taşıyacak şey,yer altı zenginliği değil,kaliteli insan gücüdür.Bu gün zengin,refah ve demokrasinin en üst düzeyde yaşandığı ülkelere bakıldığı zaman,eğitime verilen önemin ve girişimci sayısının çokluğu net bir şekilde görülecektir.

Ülkemizin 75 milyonluk nüfusunun yarısı kadın,yaş olarak ta  28 yaş altı.Genç ve dinamik bir toplumuz.Kullanabilir ve yönetebilirsek bunu zenginliğe dönüştürebiliriz.Yönetemez isek,sosyal bir sıkıntı olarak önümüze çıkar.Bunun için zenginliğimiz olan kadınlarımızın ve gençlerimizin ülke ekonomisine yapacağı katkıları göz ardı edemeyiz.

 

 

[Devamını oku...]

Sayfa 10 / 11İlk   Geri   2  3  4  5  6  7  8  9  [10]  11  İleri   Son