13

 Odamızca 2013 Yılı'nda İlçemizde  Gelir ve Kurumlar Vergisi sıralamasında ilk on (10) a giren odamız üyesi firmalara 13 Haziran 2013 Tarihinde Odamız Meclis Toplantı Salonunda plaket verilmiştir. Plaket töreni Odamızın Haziran Ayı Meclis Toplantısının Sonunda, İlçe Kaymakamı Fatih DAMATLAR, Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali ÖNGEL, Vergi Dairesi Müdürü Şevket ŞENGÜL’ün katılımı ile gerçekleşmiştir.

Meclis Başkanı Ali DOĞAN’ın yönettiği törende yönetim kurulu başkanı Nurettin KAYNAR, vergi ile İlgili bir konuşma yapmış ve hemen ödül törenine geçilmiştir.

Başkan Nurettin KAYNAR” Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, değerli Vergi Dairesi Müdürüm, Meclis Üyelerim, Silifke iş dünyasının değerli temsilcileri, değerli basın mensupları, hepinizi şahsım ve Silifke Ticaret ve Sanayi Odası adına saygıyla selamlıyorum. Silifke İlçesi 2012 Yılı Vergi Rekortmenleri  Ödül Töreni’ne hoş geldiniz…

Değerli dostlar, bazen iyi bir sanatçı, bazen iyi bir iş adamı, bazen işini iyi yapan bir bürokrat… Bir çok kişi zaman zaman bazı ödüller alır. Ödüllendirilmek ve takdir edilmek çok güzel bir duygudur. Doğru şeyler yaptığının göstergesidir çoğu zaman. Ancak, hiç kimse ödül almak için yapmaz bunları. Ödül bir sebep değil, bir sonuçtur. Ve eminim ki, ödül almaktan çok, onun arkasında yatan diğer mutluluklardır bizleri gururlandıran…

Örneğin, bugün ödüllerini alacak olan dostlarımız, ödüllerini alırken eminim şunu düşünerek gelecekler kürsüye; Çok şükür; İşyerimiz çalışıyor, fabrikamız üretiyor, makinalarımız çalışıyor. Tıkır Tıkır çalışan makinalardır bizim mutluluğumuz… Çok şükür; Çalışanlarımızın maaşlarını ödüyoruz, memleketimize istihdam sağlıyoruz.

ekmeğimizi bölüştüğümüz çalışanlarımızdır bizim mutluluğumuz…

Dışa açılmak, vergimizi vermektir bizim mutluluğumuz… Az ya da çok; Hepimiz bir parçasıyız bu mutluluğun… Bir iş adamı olarak, Silifke’nin bir girişimcisi olarak, bu ödül töreninin bana verdiği duygular bunlardır açıkçası.

Değerli misafirler konuşmama son verirken, vergisini vererek bu kutsal görevi yerine getiren tüm Silifke iş dünyasına teşekkür ediyorum. Öncü ve örnek olan firmalarımızı kutluyorum. Katılımları ile törenimizi onurlandıran sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Vergi Dairesi Müdürümüze teşekkürlerimi sunuyorum.

Silifke, kendisine verileni misli ile ülkesine geri veren bir İlçedir; Tekrar teşekkür ediyor, Töreni onurlandıran tüm konuklara sevgilerimi sunuyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Plaket Alan Firmalar;

 Kurumlar Vergisi ilk On Sıra;

1-ÖZEL BİLGİ TIP HZ.LTD.ŞTİ

2-FERGÜN DENİZCİLİK ŞİR.LTD.

3-AKDENİZ MERMER İTH.İHR.LTD.ŞTİ

4-AKGÜNLER İŞLETMELERİ ŞİRKETİ LİMİTED

5-BEP YAPI ENDÜSTRİ DEK.TAAH.LTD.ŞTİ

6-AYKAÇ MÜH.İNŞ.TUR.GIDA HAYV.LTD.ŞTİ

7-TANGÜ MADENCİLİK İNŞ.LTD.ŞTİ

8-ŞİMŞEKLER MERMER İNŞ.MAD.LTD.ŞTİ

9-GÖNEN İNŞAAT GIDA NAK.LTD.ŞTİ

10-BEYDİLİ MERMER SAN.TİC.LTD.ŞTİ

Gelir Vergisi İlk On Sıra;

1-OSMAN ÜNLÜ

2-HASAN AKSAY

3-ALİ AKÇAER

4-NUH MUSTAFA KALIN

5-YUSUF KURT

6-MUHAMMET KALKAN

7-İBRAHİM KAYA

8-MEHMET KUBİLAY ÖZTÜRK

9-SERVET AKMAN

10-SADIK AKMAN

Okunma Sayısı: 6253
resim