Silifke online hotel booking - Booked.net
+14°C

23

        21-22 Mayıs Tarihinde  Ankara’da Gerçekleştirilen TOBB 70. Mali Genel Kuruluna Silifke TSO dan Meclis Başkanı ALİ DOĞAN, Yönetim Kurulu Başkanı NURETTİN KAYNAR, Yön.Kur.2. Başkanı Genel Kurul Delegesi BAKİ UYSAL ve Genel Sekreter YILDIRIM BAYDAR katıldı.

      Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 70. Mali Genel Kurulu  Soma ‘da yaşanan felaket için yapılan saygı duruşuyla başladı ve ilk konuşmayı  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu gerçekleştirdi. Özel sektörün gelecekten umutlu olduğunu ifade eden Başkan, yeni bir büyüme modeli ve yeni yapısal reformlara ihtiyaç olduğunu söyledi.​

       Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (ETÜ) gerçekleştirilen TOBB 70. Genel Kurulu’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Bakanlar, Delegeler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

       TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Genel Kurul konuşmasına Soma’da yaşanan felaket nedeniyle duyduğu acıyı ifade ederek başladı. Soma’da hayatını kaybeden işçilerin aileleri için başlattıkları yardım kampanyasını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, bütün iş dünyasını bir kez daha destek olmaya çağırdı. 

       Geride bıraktığımız 2013 yılına bakıldığında özel sektör olarak, gelecek için umut veren bir tablo gördüklerini belirten Hisarcıklıoğlu,”Hayalleri hep birlikte gerçek yapacağız” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi. 

       Hisarcıklıoğlu ihtiyaç duyulan öncelikli yapısal reformları ise şöyle sıraladı: “Vergi reformu, cari açığı azaltacak sanayi stratejisi, istihdamın teşviki, girdi maliyetlerinin azaltılması ve reel sektörün bankalarla çalışma ortamının iyileştirilmesi”

       Silifke TSO Başkanı NURETTİN KAYNAR yaptığı açıklamada Odamızı Genel Kurulda en iyi şekilde temsil ettiklerini, TOBB Başkanı, Bakanlarla, Siyasilerle de gerekli temasları yaptıklarını belirtti.

Okunma Sayısı: 2194
resim