Silifke online hotel booking - Booked.net
+14°C

22

 

SİLİFKE TSO VE TEB DEN KADIN AKADEMİSİ


Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk Ekonomi Bankası(TEB) İşbirliğinde,İlçemizde Kadın Patronlarımızın potansiyellerini daha çok açığa çıkarmasına destek olmak için düzenlenen etkinliğe yoğun bir ilgi vardı.TEB Kadın Bankacılığı Müdürü BERNA TÜZÜNER,Bankanın Kadın Patronlara yönelik uygulamaları hakkında bilgi aktardı.TÜZÜNER,Kadınlarımıza finansal hizmetlerin yanında ücretsiz eğitim ve danışmanlık desteği verdiklerini belirtti.Potansiyellerini en etkin bir şekilde kullanabilemeleri için onları TEB’e davet etti.
Oda başkanı Nurettin KAYNAR ise “Bildiğiniz gibi girişimcilik, günümüzün anahtar kavramıdır. Girişimciler, kalkınmanın öncüsü ve değişimin yaratıcısıdır. 
Günümüzde kadınlarımız birçok alanda daha etkin ve daha başarılı konuma gelmektedir. Girişimcilik alanında ise Kamu Kurum ve Kuruluşları tarafından kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık uygulanmaktadır. Özellikle KOSGEB desteklerinde kadın girişimcilere sunulan teşvikler önem taşımaktadır.Ayrıca, TOBB bünyesinde her il merkezinde Kadın Girişimci Kurulları sahada aktif olarak yer almaktadır.İlçemizde de odamıza bağlı kadın girişimciler kurulu faaliyetlerini etkin biçimde sürdürmektedir. 
Odamız, kadın girişimcilerin sayısının artması ve girişimcilik algısının toplumda yer edinmesi amacıyla birçok akademik etkinlik düzenlemektedir. TEB Kadın Akademisi, bu etkinlikler arasında büyük önem taşımaktadır. 
Umuyorum etkinliğimiz, kadın girişimciliğinin yaygınlaşmasına katkı sağlayacaktır.” Dedi.
Daha sonra Action İşletme Koçu AYŞEGÜL AKŞAK “Ezber Bozan Pazarlama Teknikleri” konulu eğitimini verdi.Etkinlik sonunda,günün anısına ve verdikleri destekten dolayı TEB Kadın Bankacılığı Müdürü BERNA TÜZNER’e ve İşletme Koçu AYŞEGÜL AKŞAK’a TSO adına plaket sunuldu.

Okunma Sayısı: 476
resim