Silifke online hotel booking - Booked.net
+14°C

26
LİDERLİK AKADEMİSİ VE STRATEJİ ÇALIŞTAYI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

Ulu Resolt Hotel'de, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından birincisi düzenlenen "Liderlik Akademisi ve Strateji Çalıştayı"na KKTC Başbakanı Tufan Erhürman, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yanı sıra üst düzey TOBB üyeleri, Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ile bölgede faaliyet gösteren TSO Başkan ve yöneticileri katıldı."Bizim icin artık var oluş mücadelesinin en onemli unsurlarinın basında ekonomik var olus geliyor."

Bir akademisyen olarak böyle bir programa katılmış olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten KKTC Başbakanı Tufan Erhürman, liderliğin zor bir zanaat olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü," Stratejide önce vizyonunuzu ve amacınızı belirlemek. Vizyon ve amaç net değilse, strateji tek başına birşey ifade etmiyor. Hayırlı bir vizyon ve hayırlı bir amaca bizi ulaştıracak bir strateji ve bunu başaracak bir liderliğe ihtiyaç vardır. Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyeti nde 1978 den beri, Kıbrıs Türk Halkı olarak bir varoluş mücadelesi içindeyiz. Temel vizyonumuz halkımızın varoluşu ve daha iyiye goturulebilmesi vizyonu. Bu sebeple bu calistayin vizyon ve strateji sağlaması bakımından önemli olduğunu düşünüyor, Silifke ve Türkiye için güzellikler getirmesini ve devamının gelmesini diliyorum."

Hisarcıklıoğlu ise konuşmasında, Silifke Ticaret Odasının Liderlik Akademisi ve Strateji Çalıştayında sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Silifke Ticaret Odamizi burada ortaya koyduğu vizyondan dolayı kutluyorum. Oda baskanimizin da ifade ettiği gibi Türkiye de bir ilk bu çalıştay. Bu da sürmesi Silifkeyi marka haline getirmeyi hedeflemiş durumda. kendisine bu girişimlerinden dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim. Devamının gelmesini isterim." diyerek, strateji ve liderlik ile ilgili bilgiler verdi.

Silifke Ticaret Odası Başkanı Nurettin Kaynar ise yaptığı konuşmasında, Türkiye de bir ilki gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Kaynar konuşmasının devamında ilkini yaptıkları bu calistayin devamının geleceğini belirterek,bölgemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diledi.
Okunma Sayısı: 730
resim