22

 

 

SİLİFKE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN VERGİ KAYDI GÜNCELLEMELERİ HAKKINDA DUYURU

 

       02.03.2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmelik madde 8/3 uyarınca, üyelerimiz vergi mükellefiyetlerine ilişkin Odamız kayıtlarında gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyetlerinin aktif olup-olmadığının, Odamız Hizmet Binasında 25 Ağustos 2017 Cuma   günü mesai bitimine kadar hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında kontrol etmeleri gerekmektedir.

 

Bu düzeltme işlemi çerçevesinde Odamıza daha önce hiç vergi hesap numarası bildirmemiş üyelerimizin de öngörülen süre içinde Odamıza vergi hesap numaralarını bildirmeleri, vergiden muaf olan üyelerimizin (kooperatifler) vergiden muaf olduklarına ilişkin muafiyet belgelerini seçme ve seçilme haklarının kaybolmaması için ibraz etmeleri gerekmektedir.

 

Üyelerimizin yukarıda anılan başvuru süresi içinde, Vergi dairelerinden alacakları vergi numaralarını içeren belge ekli dilekçe ile Odamıza başvurmaları gerekmektedir.

 

Üyelerimiz anılan süre içinde, belirtilen şekilde Odamıza başvurmadıkları takdirde Odamız kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılırlar.

 

Önemle duyurulur.

 

 

Okunma Sayısı: 1279
resim