28

 

 

MERSİN ODA VE BORSA BAŞKANLARI (DAHA GÜÇLÜ BİR MERSİN İÇİN ELELE) İSTİŞARE YAPMAK ÜZERE SİLİFKE TİCARET VE SANAYİ ODASINDA BULUŞTU

 

Toplantıya,Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ŞERAFETTİN AŞUT  ve Genel Sekreter KADİR

DÖLEK ,Mersin Ticaret Borsası Başkanı ABDULLAH ÖZDEMİR,Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi BEDİİ CANATAN,Genel Sekreter Yard.HALİL DELİBAŞ,Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı RUHİ KOÇAK,Tarsus Ticaret Borsası Başkanı MURAT KAYA,Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ORHAN SARI,Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı GÜRSEL AYDIN,Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı FERİDUN TORUNOĞLU ve Odamız Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 

Toplantı Oturumunu Mersin Ticaret Borsası Başkanı ABDULLAH ÖZDEMİR yaptı.Toplantı Silifke TSO nun hazırlamış olduğu Silifke Tanıtım Filmi ile başlandı.

 

Toplantı açılış konuşmasını Başkan NURETTİN KAYNAR yaptı.Silifkenin öncelikli sorunlarından bahsetti.Seka Limanının Özelleştirileceğini,Fabrika geri sahasınında sanayi alanı olarak satılacağını,Çeşmeli-Taşucu Otobanının önemini ve Taşucu Gümrük Kapısının TOBB İştiraki olan GTİ(Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş) yap işlet modeli ile Modernizasyonu için TOBB başvuru yaptıklarını ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığına da başvuru yapacaklarını,bu konuda bir Lobi oluşturulması gerektiğini belirtti.Çeşmeli-Taşucu Otobanının çok ivedi bir şekilde ihale edilip bir anevvel bitirilmesi gerektiğini,bunun Tüm mersin için gerekli olduğunu söyledi.

 

Erdemli TSO Başkanı ORHAN SARI,Erdemli-Ayrancı Duble yolunun önemini belirtti.Mut TSO Başkanı GÜRSEL AYDIN,Yeni kurulan MUT OSB için yatırımcı desteği talep ettiler,Mut’un turizminin tanıtımı için destek istedi.

 

Mersin Deniz Ticaret Odası Gen.Sek.yard.HALİL DELİBAŞ ise,Seka Limanı ve Tersanenin son durumunu yorulmadı.

 

Tarsus TSO Başkanı RUHİ KOÇAK,Tarsus’ta kurulacak olan  Gıda İhtisas OSB den,Havaalanının son durumundan bahsetti.

 

Mersin TSO Başkanı Silifke Bölgesinde çok büyük değişiklik gördüğünü,Silifke TSO nun bahsettiği sorunların takipçisi olduklarını belirtti.

 

Oturumu yöneten ABDULLAH ÖZDEMİR,toplantının özetini yaptı ve Mersinde bulunan 9 Oda ve Borsanın çok iyi bir lobi oluşturduklarını,bu birliktelik ile çok sorunların üstesinden geleceklerini,merkezi hükümetle sorunların çözümü aşamasında çok yol katedeceklerini belirtti.

 

Toplantı sonunda SİLİFKE TSO olarak Başkan,bütün başkanlara Plaket,Tanıtım CDsi Kitap ve Silifke TSO Faaliyet Raporunu sundu.

 

Okunma Sayısı: 689
resim