Silifke online hotel booking - Booked.net
+14°C

Entries for Şubat 2013

26
TİCARET VE SANAYİ ODASI GENEL SEKRETERİ YILDIRIM BAYDAR’IN İLÇEMİZDEKİ SANAYİ İŞLETMELERİNİN SANAYİ SİCİL BELGESİ HAKKINDA YAPMALARI GEREKEN BİLDİRİMLER HAKKINDAKİ BEYANATI.

 Yazılımı tamamlanan yeni Sanayi Sicil Bilgi Sistemi uygulamaya açılmıştır. Sistemin işleyişi ile ilgili Bakanlığa(Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı) geri bildirim yapılması, sistemin sorunsuz çalışmasının sağlanması bakımından oldukça önemlidir.

[Devamını oku...]

22
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile İşverenlere Getirilen Yükümlülükler ve Diğer Konular ile ilgili olarak Bakanlıkça Yetkilendirilen ve Odamız Üyesi Olan İLGİ ORTAK SAĞLIK ve GÜVENLİK BİRİMİ Yetkilisi Dr.Ercan ÖZMEN Tarafından Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri İşadamlarına ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlere Bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.


[Devamını oku...]

15
İŞ GÜVENLİĞİ

İŞYERLERİMİZ ARTIK DAHA GÜVENLİ OLACAK

Çalışma hayatında İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili hususlar 4857 sayılı İş Kanununda ve bu kanuna göre çıkarılmış olan yönetmeliklerde, diğer taraftan 1974 yılında çıkarılan İşçi sağlığı ve İş güvenliği tüzüğü ve bu tüzüğe dayanılarak çıkarılmış yönetmelikler de yer almakta idi. İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin günümüze kadar çıkarılmış bir kanun bulunmamaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bu husustaki eksiklikleri göz önüne alarak yaptığı çalışmalar neticesinde, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği, Kanunu 30 Haziran 2012 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmıştır

[Devamını oku...]

07
FIRINCILAR DİKKAT !

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Yıldırım Baydar, yayınlanan tebliğ doğrultusunda fırıncılar ve ilgili personellere hijyen eğitiminin zorunlu hale geldiğini, bu kapsamda Silifke’de 12 Şubat 2013 Salı Günü Saat 13:30’da yapılacak Sertifika Eğitimlerine katılmaları için işletmecilerin hassasiyet göstermelerinin önemli olduğunu vurguladı.

[Devamını oku...]

05
Silifke’de ‘Müşteri-Çalışan İlişkileri’ konulu panel yapıldı

Mersin Üniversitesi Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Müşteri ve Çalışan İlişkileri’ konulu panele yoğun katılım gerçekleşti.

[Devamını oku...]

05

Mersin Üniversitesi Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklaşa düzenlediği Müşteri İlişkileri ve Çalışan İlişkileri konulu panel, 1 Şubat 2013 Cuma günü saat 14:00’da yapılacak.

[Devamını oku...]